Požičanie dodávky s limitom alebo bez?

Potrebujete si požičať dodávku na sťahovanie, prevoz veľkých vecí alebo do firmy? Nasledujúce riadky vám prinesú stručný návod, na čo si dať obzvlášť pozor, pokiaľ si požičiavate dodávku z požičovne. Na trhu je veľa požičovní v pohode, ale bohužiaľ sú aj také, ktoré nerobia požičovniam dobré meno. Tak sme pre vás aspoň pripravili pár bodov, na čo si dať pri prenájme dodávky pozor, aby ste nakoniec nezaplatili viac a neodniesli si zlú skúsenosť.

Opýtajte sa na sadzu pred požičaním dodávky

Nezabudnite sa opýtať, či má sadzba, ktorú autopožičovňa udáva obmedzený počet najazdených km (z 99% prípadov áno) a aká je cena za km pri prekročení limitu. Ceny bezlimitných prenájmov dodávok sú pochopiteľne vyššie, ale v prípade, že sa chystáte za krátke obdobie uraziť dlhšiu trasu, sa tento výber rozhodne oplatí. Niektoré požičovne ponúkajú tarify, v ktorých nie je zadarmo ani jeden najazdený km a každý km potomz vyšuje cenu. Cesta by sa tak mohla predražiť aj na niekoľkonásobok.

Môžete ísť s prenajatou dodávkou do zahraničia?

Ďalšou kapitolou je potom cesta do zahraničia. Overte si, ak potrebujete vyjsť s vozidlom za hranice SR, že smiete. Niektoré požičovne dodávok majú dva tarify, čo je v poriadku. Ale s niektorými vozidlami do zahraničia vôbec nesmiete. Za výjazd do zahraničia s požičaným úžitkovým vozidlom potom môžete zaplatiť aj päťnásobok bežnej ceny.

My máme cenníky veľmi jednoduché a na všetkom sa jasne a vopred odhodneme. Stačí vybrať, či budete len v SR alebo EÚ. Potom už všetko spočítame a pošleme vám kalkuláciu. Cena do zahraničia je len o trochu vyššia. V cene prenájmu dodávky máte neobmedzené km, takže sa o nič nemusíte starať.